TURNIEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH W BADMINTONIE- MEDYKA 2013

W dniu 23 lutego 2013 roku w hali sportowej w Medyce odbył się PIERWSZY TURNIEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH W BADMINTONIE. Organizatorem turnieju był Przemyski Region International Police Association – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji-Sekcja Polska. Honorowym Patronatem turniej objęli: Komendant Miejski Policji w Przemyślu i Wójt Gminy Medyka.

 

W sobotę, 23 lutego w hali sportowej , odbył się Pierwszy Turniej Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach wzięło udział 6 zawodniczek i 21 zawodników   z Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej , Wojska Polskiego. Na sześciu boiskach rozegrano 62 mecze w 3 kategoriach: gra pojedyncza mężczyzn, gra pojedyncza kobiet, gra mieszana. Sędzią głównym turnieju był Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Pan Dariusz Stańko, a opiekę medyczną sprawowali ratownicy Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o. w Jarosławiu.   Wyników na boiskach pilnowali młodzi zawodnicy UKS „Jagiellonka” Medyka i „Aktywna Piątka” Przemyśl.

Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii. Ostatecznie w grze pojedynczej mężczyzn triumfował Jerzy PŁOSZCZYŃSKI ( SW), w grze pojedynczej pań Elżbieta KOCZERA (BiOSG), w grze mieszanej (mikstcie) triumfowali: Katarzyna WRZEŚNIOWSKA (IPA) i Piotr GAWŁOWSKI (WP).

Klasyfikacja indywidualna mężczyzn:

 1. Płoszczyński Jerzy (SW)
 2. Gerczak Jakub (SW)
 3. Gawłowski Piotr (WP)
 4. Gumienny Mariusz (IPA)

 

Klasyfikacja indywidualna kobiet:

 1. Koczera Elżbieta (BiOSG)
 2. Wrześniowska Katarzyna (IPA)
 3. Cencora Bogusława (POLICJA)
 4. Węgrzyn Agnieszka (BiOSG)

Klasyfikacja gra mieszana

 1. Wrześniowska Katarzyna (IPA)– Gawłowski Piotr (WP)
 2. Niejedni Grzegorz (SW0 – Płoszczyński Jerzy (SW)
 3. Piasecki Krzysztof (IPA)- Sowa

Pomimo zaciętej gry i dużych emocji turniej zakończył się w miłej atmosferze. Dyplomy, symboliczne puchary i medale zwycięzcom wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu podinsp. Wojciech Kiełtyka, Przewodniczący Przemyskiego Regionu IPA Jan Faber. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale pamiątkowe.

zdjęcia: Agnieszka Węgrzyn i Zdzisław Welszyng