RELACJA Z ZABAWY KARNAWAŁOWEJ

W dniu 9 stycznia 2011 r. punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczęła się zabawa karnawałowa dla dzieci członków: IPA Region Bieszczadzki, IPA Region Przemyśl oraz członków dzieci NSZZ FSG Komendy Oddziału Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W zabawie uczestniczyło w sumie 135 osób w tym 59 dzieci – od tych najmłodszych po nastolatki.
Przybywających na miejsce spotkania w progu witali organizatorzy spotkania. Zabawa została przygotowana przez animatorów ze znanego nam już Teatru „BAZYL” z Radymna. Tegorocznym tematem przewodnim spotkania najmłodszych była „Muzyka i Świat Country”.
Nasi wodzireje przebrani w stroje kowbojskie zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy, porywając wszystkich do pociągu. Dzieci skorzystały z okazji czasu Karnawału i uczestniczyły w naszym Balu, poprzebierane za swoich ulubieńców. Na sali wirowały księżniczki, rycerze, kowboje,  a także postacie z bajek – nie zabrakło Pszczółki Maji i Tygryska – przyjaciela Kubusia Puchatka.
 Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni również dorośli, którzy chętnie skorzystali z nadarzającej się możliwości tańców ze swoimi pociechami. Nie zabrakło również konkursów,   w których zdecydowany prym wiodły dzieci, a także nagród dla zwycięzców.
Kulminacyjnym punktem spotkania było przybycie Świętego Mikołaja, który wszystkie dzieci osobiście obdarował paczkami i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Dla każdego zmęczonego trudami naszej zabawy uczestnika czekał słodki poczęstunek oraz gorące napoje. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i około godziny 18.00 musieliśmy się pożegnać mając nadzieję, że za rok znów się spotkamy.
W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla kol. Jana FABER, kol. Jacka RZEPA,  kol. Marka SAMKA, oraz kol. Piotra PELCA, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i poświęcili swój prywatny czasu, aby nasza zabawa karnawałowa sprawiła jak najwięcej radości jej uczestnikom.