I Mistrzostwa w Biegach Narciarskich o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

I Mistrzostwa w Biegach Narciarskich o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

W sobotę (14 lutego) w miejscowości Muczne obyły się I Mistrzostwa w Biegach Narciarskich o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Zostały one zorganizowane w ramach II Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”.

Otwarty bieg narciarski „Tropem Żubra” przeznaczony jest dla amatorów i zawodników uprawiających narciarstwo biegowe. W tym roku  na starcie stanęło 90 zawodników a wśród nich ośmiu funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Strażnicy graniczni byli klasyfikowani również w odrębnej kategorii „Straż Graniczna”.

Najlepszym zawodnikiem I Mistrzostw w biegach narciarskich o Puchar Komendanta BiOSG został ppor. SG Tomasz SZEREMETA ( PSG Wojtkowa), na drugiej pozycji uplasował się chor.sztab. SG Adam DUDKA (PSG Czarna Górna) a na trzeciej – ppłk SG Mariusz WRÓBEL (WNiAW). Większość funkcjonariuszy biorących udział w zawodach to członkowie IPA Region Bieszczadzki.

Sukcesem zakończył się start jedynej kobiety z Bieszczadzkiego Oddziału SG plut. SG Irminy Sikory (PSG Medyka), która w kategorii open  kobiet zajęła III miejsce.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej nie tylko ścigali się na trasach biegu ale również brali udział przy jego organizacji: podczas wyznaczania tras oraz przy zabezpieczaniu samego biegu (ppor.SG Paweł STAŃKO oraz chor.szt. SG Edwin ŚWIERGOCKI) .

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczył Zastępca Komendanta BiOSG płk SG Robert ROGOZ, który dopingował funkcjonariuszy BiOSG od samego rozpoczęcia zawodów aż do przybiegnięcia ostatniego zawodnika na metę. Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki Żubra, ufundowane przez NSZZFSG przy BiOSG oraz IPA Region Bieszczadzki.

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.