2015-05-16: Piknik dla dzieci z okazji Święta Straży Granicznej

2015-05-16: Piknik dla dzieci z okazji Święta Straży Granicznej

W sobotę 16 maja, na terenie komendy Straży Granicznej w Przemyślu (ul. Mickiewicza 34), odbył się piknik rodzinny zorganizowany dla dzieci funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Imprezę plenerową otworzył Komendant BiOSG płk SG dr Piotr Patla, który przywitał wszystkich zgromadzonych. Łącznie w imprezie wzięło udział ponad 600 osób.

Na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. dla maluszków były dostępne dmuchańce i zjeżdżalnie. Dla nieco starszych dzieci, ścianka wspinaczkowa GOPR, natomiast, w punkcie strzeleckim młodzież i dorośli mogli strzelać z broni pneumatycznej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się zaprezentowany przez funkcjonariuszy pokaz posłuszeństwa psów służbowych. Wszystkich ciekawiło czy pies tropiący „JANKA” zidentyfikuje Kacperka, który „pożyczył” do pokazu swoją letnią czapkę. 3-letni owczarek niemiecki, który na co dzień z pełni służbę na przejściu granicznym w Medyce, wykazał się niezwykłą precyzją, znalazł nie tylko ukrytą czapkę, ale dodatkowo jeszcze kilka rzeczy należących do Kacperka. Umiejętności prezentowane kolejno przez pozostałe 8 psów służbowych także wprawiały w zdumnienie wszystkich obserwujących pokaz.

Ponadto, rodzice i dzieci mogły obejrzeć sprzęt i umundurowanie służbowe wykorzystywane podczas codziennej pracy w Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej i Wojsku. Uczestnicy pikniku mieli także możliwość m.in. sprawdzenia jak działa wykorzystywana przez Straż Graniczną kamera termowizyjna i jak wyposażone są wewnątrz wozy wojskowe i bojowe.

Na stoisku przygotowanym przez Służbę Celną, odwiedzający mogli obejrzeć wystawę pamiątek wykonanych z okazów chronionych Konwencją Waszyngtońską (CITES), a Nadleśnictwo Bircza i Krasiczyn zaprezentowało ekspozycje zwierząt chronionych.

Także w jednym z namiotów, ulokowali się przedstawiciele PCK, którzy prezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Wszyscy uczestnicy pikniku mogli spróbować wojskowej grochówki przygotowanej przez Punkt Żywienia BiOSG. Na dzieci czekała także wata cukrowa, popcorn i soki owocowe.

Na zakończenie Komendant BiOSG podziękował wszystkim uczestnikom pikniku i wręczył pamiątkowe grawertony.

Organizatorami pikniku był Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy BiOSG, Związki Zawodowe pracowników cywilnych oddziału oraz Przemyski i Bieszczadzki Region IPA.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.