Mundur na rowerze

Mundur na rowerze

„Mundur na rowerze” to przede wszystkim pomoc potrzebującym, to zarażanie innych potrzebą dania czegoś od siebie. Dostrzegliśmy, że naszą siła jest codzienna służba, w różnych mundurach. Naszą siłą jest to, że każdego dnia jesteśmy dla innych, że razem możemy więcej i potrzeba zrobienia czegoś dodatkowo jest naszą naturalną potrzebą.  Postanowiliśmy wykorzystać do tego naszą wspólną pasje – rower.

SZTAFETA PROWADZONA JEST ETAPAMI.

FUNKCJONARIUSZE I PRACOWNICY BIESZCZADZKIEGO ODZIAŁU SG OBSTAWIAJĄ ETAP PRZEMYŚL -TOMASZÓW LUBELSKI.

ETAP OD 118 DO 130 KM W ZALEŻNOŚCI OD PRZEBIEGU TRASY. 

START 16.06.2018 r.  ( tj. sobota) O GODZ.09:00 Z KOMENDY BiOSG W PRZEMYŚLU

Osoby , które chcą uczestniczyć akcji proszone są o kontakt z kolegą Marcinem Dróżdżtel.602 299 474

CEL IMPREZY:

– zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Arkadiusza Dąbrowskiego i Marcina Miniaka z Łodzi,

– promowanie aktywności sportowej w środowisku służb mundurowych,

– udział w sztafecie funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wszystkich służb i formacji mundurowych w Polsce,

– integracja środowiska mundurowego.

„Mundur na rowerze” to bardzo duże przedsięwzięcie ogólnopolskie, i poza organizacją samego wydarzenia, organizowaniem zbiórek funduszy na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy, promowania aktywności sportowej wśród służb mundurowych zależy nam także na realizacji programów prewencyjnych i edukacyjnych.

Inicjatywa „Mundur na rowerze” to nie tylko pomoc dla poszkodowanych funkcjonariuszy ale także integracja środowiska mundurowego, budowanie silnej więzi przyjaźni funkcjonariuszy, którzy na co dzień ze sobą współpracują.

Start akcji odbędzie 22 maja 2018 roku w Białymstoku (ubiegłorocznej mecie MNR 2017), meta zaś znajdzie się w Łodzi, na terenie łódzkiej Manufaktury. Zakończenie sztafety zaplanowane jest na dzień 30 czerwca 2018 roku.

Przebieg akcji będzie polegać na przekazywaniu sobie przez uczestników dwóch bransolet  splecionych z linki zwanej paracordem, zgodnie ze schematem ustalonym przez grupę MNR w 2017r. (cztery linki w kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym i szarym wplecione w żółty motyw).

Sztafeta to akcja typu „od miasta do miasta”, w kolejnych miastach (zmianach) bransoletę otrzymują kolejni uczestnicy. Odcinki trasy mierzą od 10 do 100km zgodnie z deklaracjami uczestników i możliwościami organizacyjnymi.

Trasa sztafety w 2018r. liczy 6130 km, przebiegać będzie przez ponad 130 miast. Poprzez formularz online oraz maile zaczynają spływać zgłoszenia uczestnictwa. W chwili obecnej mamy deklarację ponad 300 osób, które chcą w sztafecie uczestniczyć.

Akcja Mundur na rowerze jest doskonałym sposobem na promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz wzajemnego wsparcia. Jest to także wzór współdziałania służb nie tylko na poziomie stricte służbowym ale także prywatnym. W przyszłości może to powodować wzrost zainteresowania podjęciem służby w mundurze przez młodych ludzi, którzy będą mogli zobaczyć, że poza służbą funkcjonariusze to jedna wielka rodzina gotowa sobie pomagać i wzajemnie wspierać.

 

ORGANIZATOR:

Grupa „Mundur na rowerze”

Fundacja Mała Straż, ul. Plonowa 18, 91-156 Łódź, KRS: 580846, NIP: 947-198-58-62, Regon: 362810738