Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w siatkówce plażowej „Twierdza Przemyśl” przeniesione na 2021 rok!

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w siatkówce plażowej „Twierdza Przemyśl” przeniesione na 2021 rok!

Szanowni sportowcy w mundurach, kibice z grodu nad Sanem oraz wszyscy miłośnicy piłki siatkowej,
po szczegółowym przeanalizowaniu warunków bezpieczeństwa wynikających z reżimu sanitarnego w czasie pandemii, a także biorąc pod uwagę zalecenia władz krajowych IPA, podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu zaplanowanych na sierpień br „IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej Twierdza Przemyśl”, na sierpień 2021 roku.
Kolejna edycja cyklicznej imprezy sportowej na stałe wpisanej w krajobraz Przemyśla organizacyjnie była dopięta już na ostatni guzik. Organizatorzy – grupa pasjonatów w mundurach, drobiazgowo zaplanowała sportowe i logistyczne zaplecze oraz rozrywkę dla sportowców i kibiców godną rangi mistrzostw Polski.
Jednak najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – przedstawicieli służb mundurowych z całej Polski i ich rodzin oraz kibiców licznie, żywiołowo dopingujących zmagania. Przeniesienie mistrzostw to trudna ale odpowiedzialna decyzja mająca na celu ograniczenie ryzyka zakażenia sportowców służących na co dzień społeczeństwu i pełniących aktualnie wyjątkową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Łącząc się z kolegami w mundurach służących na pierwszej linii, część środków zebranych na tegoroczne mistrzostwa zdecydowaliśmy się przekazać na walkę z Covid19, przekazując służbom środki ochrony osobistej.
Mając w pamięci pozytywne doświadczenia poprzednich edycji mistrzostw, jesteśmy zmotywowani i zdeterminowani do organizacji kolejnej imprezy łączącej ludzi i służby w sportowych emocjach, jakie zapewnia piłka siatkowa. Nie jesteśmy w tych działaniach osamotnieni. Mamy pełne wsparcie włodarzy miasta Przemyśla, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz sponsorów. Tradycyjnie dobrym duchem organizowanej w grodzie nad Sanem imprezy jest i wierzymy że nadal będą siatkarze ze Złotej Drużyny Wagnera – zwycięzcy MŚ i igrzysk olimpijskich w 1976 roku.
Pamiętajcie, jeszcze będzie przepięknie!
Bądźcie zdrowi!
Do zobaczenia w Przemyślu w sierpniu 2021!
Organizatorzy
IPA Region Przemyski
IPA Region Bieszczadzka
NSZ FSG przy BiOSG