Wycieczka dla dzieci z rodzin funkcjonariuszy i pracowników BiOSG

Wycieczka dla dzieci z rodzin funkcjonariuszy i pracowników BiOSG

W dniach 1 – 9 lipca 2016 r. na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu gościły dzieci z rodzin pracowników i funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu wraz z opiekunami.

Podczas pobytu dzieci zwiedziły liczne dolnośląskie atrakcje, m.in. wrocławskie Zoo wraz z Afrykarium, zamek Czocha, zamek Książ i stadninę ogierów oraz świątynię Wang w Karpaczu. Wzięły także udział w warsztatach w Manufakturze Ceramiki oraz odwiedziły 23. Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu. Niemałą atrakcją było zdobycie najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Po trudach wędrówki odpoczywały w parku wodnym Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Młodzi goście zwiedzili również lubańskie zabytki, m.in. Basztę Bracką i Muzeum Regionalne.

W czasie pobytu w Lubaniu dzieci miały możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną i specyfiką działania Ośrodka. Funkcjonariusze OSS SG przygotowali szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ćwiczenia na symulatorze dachowania pojazdu oraz zajęcia z weryfikacji autentyczności dokumentów. Wiele radości sprawił pokaz tresury psów służbowych, a także zajęcia na trenażerze strzelania.

W drodze powrotnej dużą atrakcją była wizyta w kopalni soli w Wieliczce.

Relacja z wycieczki i zdjęcia na Facebook’u