V turniej siatkówki plażowej służb mundurowych – Przemyśl 2014

23 sierpnia 2013 roku na plaży miejskiej w Przemyślu rozegrano V TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH – PRZEMYŚL 2014. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Pan płk SG Waldemar SKARBEK oraz Prezydent Miasta Przemyśla Pan Robert CHOMA. Organizatorami turnieju byli: Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej , Regiony IPA: Bieszczadzki SG i Przemyski.

Do Turnieju zgłosiło się 12 drużyn reprezentujących służby mundurowe województwa podkarpackiego. W zawodach uczestniczyli koledzy z : Izby Celnej w Przemyślu, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Służby Więziennej w Przemyślu, Służby Więziennej w Medyce, Nadleśnictwa Krasiczyn, Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa, Państwowej Straży Pożarnej ze Stalowej Woli, Komendy Powiatowej Policji w Mielecu, Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, Placówki Straży Granicznej w Medyce, Placówki Straży Granicznej w Korczowej, Placówki Straży Granicznej w Krościenku, Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej, Komendy Oddziału BiOSG.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Prezydent Przemyśla Pan Robert Choma.

Od godziny 9-tej przez sześć godzin zawodnicy walczyli o zajęcie jak najlepszego miejsca w turnieju rozgrywanym systemem „brazylijskim”. Pogoda w tym roku sprzyjała zawodnikom, było bezwietrznie i słonecznie.

Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach zwycięstwo odnieśli: Piotr GÓRSKI i Robert STEFANOWICZ (Izba Celna w Przemyślu i Służba Więzienna w Medyce), II miejsce zajęli Witold PILCH i Witold KURIAŃCZYK (Służba Leśna i Służba Więzienna w Przemyślu), a na III uplasowali się – Sławomir STANISZEWSKI i Tomasz PUSTELAK (Państwowa Straż Pożarna ze Stalowej Woli i z Rzeszowa).

Puchary oraz nagrody dla najlepszych zespołów wręczali : Przewodniczący NSZZF BiOSG – por. SG Bartłomiej GALANTY, Przewodniczący Przemyskiego Regionu IPA – kol. Jan FABER oraz kpt. SG Leszek Grzegorzak

Za wsparcie finansowe i rzeczowe oraz pomoc w zorganizowaniu Turnieju dziękujemy: Komendantowi Bieszczadzkiego Oddziału oraz Prezydentowi Miasta Przemyśla, Przewodniczącemu ZO NSZZFSG i Przewodniczącym IPA Przemyśl i IPA Bieszczadzki.

Słowa uznania i podziękowania kierujemy do organizatorów i sędziów za perfekcyjne zabezpieczenie logistyczne Turnieju. Sędziom: Panom Janowi BUĆ, Ryszardowi AMAROWICZIOWI oraz Kamili PRESZ dodatkowo dziękujemy za profesjonalne i bezstronne sędziowanie.

Do zobaczenia na VI Turnieju w 2015 roku.

tekst: Jan Faber

Zdjęcie: Zdzisław Welszyng