ŚWIĘTO STRAŻY GRANICZNEJ – KRASICZYN 2012

W dniu 19 maja 2012 roku na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie odbył się Piknik Rodzinny z okazji Święta Straży Granicznej połączony z II Euroregionalnym Festiwalem Smaków.
W imprezie wzięło udział ponad 700 funkcjonariuszy i pracowników Bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej z rodzinami. Gościem honorowym Pikniku był Komendant Główny SG gen. bryg. SG Dominik Tracz.
W trakcie pikniku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i innych służb mundurowych zademonstrowali swój sprzętu i umiejętności. Przy słonecznej pięknej pogodzie wszyscy goście skorzystali z licznych atrakcji, które organizatorzy przygotowali zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Nasz Region podobnie jak w poprzednim roku zaznaczył swoją obecność poprzez zorganizowanie wspólnie kilku paneli.
Ze względu na dużą ilość dzieci (zapisanych na piknik – ponad 360) podjęliśmy się zadania zapewnienia im zabawy. Wspólnie ze Związakmi Zawodowymi zaprosiliśmy do pomocy Teatr BALYL-ART.  Zabawa najmłodszych była przednia i obfitowała w wiele atrakcji.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz sztuk walki przeprowadzony przez członka Naszego Stowarzyszenia  Adama PONACHAJBĘ – prezesa i instruktora Stowarzyszenia Tang Soo Do „Wiar”.
Członkowie Bieszczadzkiego Regionu pomagali również przy pokazach i atrakcjach zorganizowanych przez Komendę Miejską Policji w Przemyślu, Grupę Ratownictwa PCK w Przemyślu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „VITA” przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu.
Całą imprezę dokumentował fotograficznie kol. Zdzisław Welszyng, który przejął również na siebie obowiązki koordynowania i nadzorowania atrakcji zapewnionych przez  Region.

 

Zdjęcia w galerii (autor zdjęć Z Welszyng)