RELACJA Z PIKNIKU W ARŁAMOWIE

W niedzielę 29 sierpnia 2010 r. w malowniczo położonym Ośrodku Wypoczynkowym w Arłamowie odbył się II Piknik „ ZAKOŃCZENIE WAKACJI” dla członków i ich rodzin IPA Region Bieszczadzki w Przemyślu. Impreza, w której uczestniczyło około 300 osób została zorganizowana przez IPA Region Bieszczadzki W Przemyślu wspólnie z Terenową Organizacją NSZZ FSG przy Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu oraz Terenowymi Organizacjami NSZZ FSG w Medyce, w Hermanowicach oraz Huwnikach.
Goszczący nas Ośrodek Wypoczynkowy w Arłamowie, dysponujący wieloma miejscami noclegowymi, owiany wieloma legendami służył przed laty wysoko postawionym członkom ekip rządzących. Często bywał tu sam pierwszy towarzysz Edward GIEREK. Arłamów był również ulubionym miejscem wypoczynku Piotra JAROSIEWICZA. W 1982 r. internowany był tu późniejszy prezydent RP Lech WAŁĘSA. Obecnie Arłamów przypomina alpejskie kurorty wypoczynkowe. Zadbano tu o wypoczynek turystów. Zbudowano 2 wyciągi narciarskie, w użytkowaniu są korty tenisowe, boiska sportowe, pomieszczenia odnowy biologicznej, stadnina koni, a pobyt w Arłamowie to prawdziwa uczta dla oczu, gdyż z terenu ośrodka można podziwiać piękne panoramy Pogórza Przemyskiego.
Około godz. 14 w położonej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Arłamowie „Starej Stodole” zgromadzili się uczestnicy pikniku. Bogaty program imprezy nie pozwolił nikomu się nudzić. Licznie zgromadzone dzieci od tych najmłodszych jeszcze na rękach rodziców po te troszeczkę starsze w wieku przedszkolnym i szkolnym, a wreszcie sami rodzice intensywnie korzystali z atrakcji, które oferowali organizatorzy pikniku. W centralnym miejscu imprezy prym wiódł Teatr BAZYL, który przy muzyce „NA CYGAŃSKĄ NUTĘ” organizował konkursy i zabawy dla wszystkich uczestników spotkania. Tuż obok można było profesjonalnie pomalować twarz dziecka lub dorosłego, co wkrótce zaowocowało uśmiechniętymi buziami pomalowanymi we wszystkie kolory tęczy. Na zewnątrz budynku „Starej Stodoły” uczestnicy pikniki korzystali z takich atrakcji jak jazda konna, wspinaczka wysokogórska na ustawionej ściance, przejażdżka quadem, strzelanie z pistoletu „paintball” oraz łuku do tarczy, zjazdy – park linowy – tyrolka. Utrudzeni uczestnicy pikniku przy biesiadnych stołach posilali się pysznymi daniami z grilla, których zapach zachęcał do rodzinnego ucztowania. Podczas imprezy każdy z uczestników mógł wziąć udział w loterii fantowej – każdy los wygrywał fanta.
Na zakończenie imprezy wśród wszystkich uczestników loterii została rozlosowana atrakcyjna nagroda główna – rower górski. Szczęśliwcem okazał się Bartosz TYLKA. Przy sprzyjającej pogodzie i wspaniałej zabawie czas upłynął bardzo szybko i nadszedł czas pożegnania.
Na serdeczne podziękowania zasłużyli zarówno organizatorzy jak i sponsorzy naszego pikniku, bez których pomocy tak bogaty program imprezy nie mógłby być zrealizowany. Szczególnie należy podziękować za ofiarowana pomoc naszym sponsorom Bankowi Pocztowemu, Deutche Bank, TU WARTA oraz goszczącemu nas po raz drugi Ośrodkowi Wypoczynkowemu w Arłamowie, Dzięki wspaniałej zabawie żal było się rozstawać, ale na szczęście za rok znów będą wakacje.
Do zobaczenia.