Przemyskie Mikołajki 2015 

Przemyskie Mikołajki 2015 

W niedzielę (13 grudnia) w Domu Weselnym „AGA” w Przemyślu odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci zorganizowana przez Regiony IPA: Przemyski  i Bieszczadzki   oraz  Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Komendzie Oddziału BiOSG, w której udział wzięło 90 dzieci.
Tradycyjnie od kilku lat dwa Regiony IPA Przemyski i  Bieszczadzki  SG wspólnie ze Związkami Zawodowymi Komendy Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu zaprosiły dzieci swoich członków na zabawę i spotkanie z Mikołajem. Brały w niej udział również dzieci niestowarzyszonych funkcjonariuszy i pracowników tych formacji. Razem z dziećmi bawiło się  ponad 100 dorosłych.
Zabawa rozpoczęła się o godzinie 15-tej powitaniem gości przez animatorów zespołu „Bazyl ART”. Nasi milusińscy wkraczali na salę zabaw przebrani w piękne stroje. Wspólnie z animatorami dzieci i ich opiekunowie  tańczyły przy największych dziecięcych (i nie tylko) muzycznych przebojach.
Jak zwykle kulminacyjnym punktem spotkania było przybycie Świętego Mikołaja, któremu towarzyszył elf. Mikołaj   obdarował paczkami wszystkie dzieci i pozował do wspólnych zdjęć. Na każdego zmęczonego trudami naszej zabawy uczestnika jak i opiekuna czekał słodki poczęstunek oraz gorące i zimne napoje. Po odebraniu prezentów maluchy wróciły do zabawy.  Oprócz tańców dzieci mogły brać udział w konkursach znajomości bajek jak i rysunkowych.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i po godzinie 19-tej musieliśmy się pożegnać deklarując, że za rok znów się spotkamy.
Serdeczne podziękowania i wyrazy wielkiego uznania za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu przez Dom Weselny „AGA” wspaniałej zabawy kierujemy na ręce właściciela Pana Wojciecha Hryniszyna.
Zespołowi animatorów „Bazyl ART” z Przemyśla dziękujemy za wspaniałą opiekę nad dziećmi i profesjonalizm w prowadzeniu zabawy. Dzięki nim zabawa była przednia, co zapewne na długo zapamiętają zarówno dzieci jak i dorośli.

tekst: Jan Faber