I TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ – NIE ZOSTAŁ JESZCZE ZAKOŃCZONY

W dniu 24 lipca 2010 r. o godz. 9.00 rozpoczął się I Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych organizowany przez Region Bieszczadzki IPA w Przemyślu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji oraz Związki Zawodowe Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli:
– Prezydent Miasta Przemyśla Robert CHOMA
– Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Dominik TRACZ

Do rozgrywek zgłosiło się 19 zespołów reprezentujących Policję, Izbę Celną, 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich, Więziennictwo, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej oraz gościnnie drużynę z Urzędu Marszałkowskiego.

Zawody miały na celu popularyzację siatkówki plażowej, jako ciekawej i widowiskowej dyscypliny sportowej wśród mundurowców. Rywalizacja, ale i integracja w czasie rozgrywek przedstawicieli różnych służb niejednokrotnie przynosi pozytywne efekty w pracy zawodowej.

Turniej otworzył wiceprzewodniczący Krajowej Komisji Wykonawczej Związków Zawodowych Funkcjonariuszy Straży Granicznej Jacek ZAKRZEWSKI.

Zawody przebiegały w spokojnej, sportowej atmosferze i przez dłuższy okres czasu przy sprzyjających warunkach pogodowych.
Jednak końcówka turnieju została zakłócona przez ulewny deszcz i rozgrywka o wejście do finału została przerwana przez sędziów. Z powodu braku możliwości dokończenia turnieju w dniu 24.07.2010 r. sędziowie, organizatorzy oraz kapitanowie drużyn zadecydowali, że końcowe rozgrywki odbędą się w niedzielę 08 sierpnia 2010 r.

W rozgrywkach wezmą udział:

o wejście do finału (wygrany w finale zagra o I miejsce, przegrany o III miejsce)

Daniel ŚNIEŻEK – CBŚ Rzeszów
Mateusz ŚWISTARA – CBŚ Rzeszów
z
Piotr IWASIECZKO – 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Henryk ZAWADZKI – 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

W finale o I miejsce
Piotr GÓRSKI – Izba Celna
Robert STEFANOWICZ – Zakład Karny w Medyce

O III miejsce
Tomasz IWAŃCZYK – BiO SG
Daniel SZEREMETA – Policja Ustrzyki Dolne

Pomimo niedokończonego turnieju sędziowie jednogłośnie wybrali drużynę fair play, którą została para mieszana z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej:
Iwona JASIC
Dominik BŁASZCZYK
Nagrody rzeczowe dla drużyny fair play wręczył przedstawiciel sponsora – POLBANK EFG Maciej SZEREMETA.