Dar serca od Jacka Kasprzyka

Dar serca od Jacka Kasprzyka

W październiku 2015r. podczas meczu ORLEN Ligi pomiędzy zespołami KS Developres SkyRes Rzeszów i Atom Trefl Sopot w hali Podpromie w Rzeszowie, funkcjonariuszka Bieszczadzkiego Odziału Straży Granicznej doznała wylewu i udaru niedokrwienniego prawej półkuli mózgu.
Pani Krystyna Walat od lat jest zagorzałą fanką siatkówki, zarówno żeńskiej, jak i męskiej, a przez wiele lat uczestniczyła w meczach zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych. Podczas spotkania rozgrywanego w hali Podpromie, pani Krysia doznała wylewu i udaru niedokrwiennego prawej półkuli mózgu, w wyniku którego wystąpił u niej niedowład lewej części ciała.
Podczas Mistrzostw Świata w 2014r. rozgrywanych w Polsce, Pani Krysia kibicowała naszej reprezentacji na Stadionie Narodowym podczas meczu otwarcia Mistrzostw Świata. Krystyna Walat jest również wielką fanką zespołu KS Developres SkyRes Rzeszów i od lat wiernie kibicuje naszemu zespołowi.
W dniu 8 maja w Przemyślu z pomocą IPA Region Bieszczadzki zorganizowany został mecz charytatywny na rzecz Pani Krystyny pomiędzy drużynami Orlen Ligi – KS Developres SkyRes Rzeszów i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w którym udział wzięli również funkcjonariusze straży granicznej.
W akcję pomocy dla Pani Krystyny włączył się również ostwiczanin z pochodzenia, a obecnie wiceprezes PZPS, Pan Jacek Kasprzyk, który ofiarował Pani Krystynie złoty medal reprezentacji Polski za zdobycie Mistrzostwa Świata w 2014 roku.
– Dobro oddane drugiemu człowiekowi zawsze wraca – skomentował piękny gest prezesa Jacka Kasprzyka, wiceprezes KS Developres SkyRes Rzeszów. Jeszcze nie tak dawno wszyscy drżeliśmy o życie Jacka, ludzie oddawali krew dla niego. Dziś Jacek oddał swój złoty medal dla Pani Krysi.Historia szlachetnego serca zatoczyła koło.
IPA Region Bieszczadzki dziękuje Zarządowi KS Developres , Zarządowi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Panu Jackowi Kasprzyk  oraz wszystkim którzy włączyli się w akcję pomocy dla naszej koleżanki Krysi.

DSCN2356