Wiosenny Piknik Rodzinny

Wiosenny Piknik Rodzinny

W dniach 17 i 21 maja w Przemyślu uroczyście świętowano 25 rocznicę powstania Straży Granicznej. W dniu 17 maja uroczystości odbyły się w Kalwarii Pacławskiej oraz na Przemyskim Rynku natomiast 21 maja świętowały rodziny Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z rodzinami Przemyskiego Regionu IPA. Piknik odbywał się na terenie Komendy Oddziału BiOSG.

Jednym z elementów obchodów był Wiosenny Rodzinny Piknik, w którym 21 maja bawiły się rodziny Straży Granicznej, Przemyskiego Regionu IPA i Przemyskiej Policji. Organizatorami pikniku byli: Komendant BiOSG, Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy BiOSG, Terenowa Organizacja Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Komendzie Oddziału, Związki Zawodowe Pracowników MSWiAP, IPA Region Bieszczadzki, IPA Region Przemyski. Do zabawy organizatorzy zaprosili 30 dzieci ukraińskich pograniczników z Lwowskiego Oddziału Państwowej Służby Granicznej Ukrainy. Ponadto gościli 40 uczniów z patronackich szkół w Łazach i Duńkowicach. Łącznie w pikniku udział wzięło około 650 osób.

Przez cztery godziny uczestnicy pikniku, przy cudownej słonecznej pogodzie, bawili się świetnie. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Na najmłodszych czekały: kąciki plastyczne, gry, konkursy, zabawy, zjeżdżalnie oraz ściana wspinaczkowa udostępniona przez Bieszczadzka Grupę GOPR. Wszyscy mogli obejrzeć pokazy posłuszeństwa psów służbowych, walk rycerskich. Dzięki Panu Wojciechowi Hryniszynowi dzieci mogły skorzystać z przejażdżki koniem i kucykiem. Ratownicy medyczni PCK przekazywali zasady udzielania pomocy przedmedycznej. U leśników z Nadleśnictw Krasiczyn i Bircza można było zobaczyć zwierzęta polskich lasów oraz wziąć udział w „Leśnym kole fortuny”. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Mogli to zrobić z broni pneumatycznej na strzelnicy prowadzonej przez kolegów z LOK Przemyśl. Komenda Miejska Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji oraz Straż Graniczna umożliwiły uczestnikom zapoznanie się ze sprzętem transportowym i uzbrojenia. Każdy „maluch” mógł w tym dniu być strażakiem, policjantem lub strażnikiem granicznym. Piknik uświetnili również motocykliści z „Bractwa Motocyklowego – BYK” w Dynowie oraz „Sherwood Riders ” w Jedliczu. Na pięknych „motorach” przyjechali zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Ogromne zainteresowanie wzbudził specjalny salon (przewoźny) firmy „INGLOT”, w którym panie skorzystać z bezpłatnych porad i usług konsultantek kosmetycznych. „INGLOT” to przemyska firma produkująca kosmetyki kolorowe, która pojawia się na wszystkich wydarzeniach branżowych na całym świecie. Aktywnie włącza się w międzynarodowe pokazy makijażu – The Makeup Show, IMATS, produkcje telewizyjne, Fashion Week w światowych stolicach mody.

Na pikniku konkursy i loterię (każdy los wygrywał) zorganizowały: Lasy Państwowe (Nadleśnictwa Bircza i Krasiczyn), Aviva, Policja, Związki Zawodowe Pracowników MSWiAP, PCK oraz prowadzący cały piknik „BAZYL ART”. Każdy uczestnik konkursów otrzymywał od prowadzących prezent. Ponadto AVIVA przekazała dla wszystkich dzieci do lat 10-ciu opaski chroniące przed słońcem – niezbędny gadżet na letnie dni, który skutecznie pomoże zapobiec poparzeniom słonecznym.

Nadwątlone zabawą siły można było wzmocnić „żołnierską grochówką” specjalnie przygotowaną na tę okazję przez Panie z BiOSG oraz grillowanymi potrawami serwowanymi przez firmę „Szarek” z Jarosławia. Oprócz tego dzieci dodatkowo otrzymywały watę cukrową i popcorn. Z przygotowanych łakoci korzystali chętnie zarówno „mali i duzi”. Oprócz słodyczy do dyspozycji uczestników pikniku były przygotowane jabłka do nieograniczonej konsumpcji na miejscu. Rodzice mieli możliwość zabrania jabłek do domu – z czego wielu skorzystało.

Piknik był okazją do uroczystego przekazania do użytku boiska do siatkówki plażowej. Kompletne wyposażenie techniczne boiska przekazały dla BiOSG Regiony IPA: Przemyski i Bieszczadzki, a inicjatorem pomysłu był Pan Wiesław Kozieł – Wiceprezes KS Developres Rzeszów. Pierwszy mecz rozegrali najmłodsi piłkami plażowymi. 

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku.  

Tekst: Jan Faber

_DSC2290

Zdjęcie 1 z 238